Portal wielotematyczny

Rodzaje kocich toalet

Rodzaje kocich toalet

wymieniamy cztery rodzaje kuwet. są to:

– zakryta (występuje również z dachem pełnym lub półotwartym),
– otwarta,
– samoczyszcząca,
– z podwójnym dnami.
Te kuwety wymieniają się tym, albowiem dla przykładu kuwety zadaszonej, trudne jest wyrzucanie się się żwirku, a przez zastosowanego w niej specjalnego filtru nie rozprzestrzenia się nieprzyjemny zapach. Zarezerwowane one są dla kociaków, które lubią kopać, aczkolwiek uważaj – nie każde koty są w stanie je zaakceptować, jednak większość zgadza się, aczkolwiek są wyjątki, które za nic nie piszą się na to.
Ale w przypadku kociej toalety otwartej (klasycznej), która bywa najczęściej wykonana z tworzywa sztucznego, jest ona przeznaczona dla wszystkich kotów. Powinno się pamiętać o dobrze dobranym rozmiarze. Określone z nich są uzbrojone w zakończenie, aby bez problemu podtrzymywać higienę.

Kuweta samoczyszcząca, celujący wybór dla osoby, która dosłownie brzydzą się wykonywać tej czynności. Jest to dodatek, który jest wyposażony w sensor ruchu. Po porze, który został przez nas zaplanowany, bądź po tymczasowości, kuweta samoistnie uruchamia narzędzie, które usuwa brudy do kontenera, lub do kanału ściekowego. W konstrukcji bardzo różni się od innych kuwet.

Kocia toaleta z podwójnym dnem, jest ona złożona z dwóch części, jedna jest przesiewaczem z otworami (wielkość zależy od zestawu). Przez tą cechę płynna nieczystość zlatuje w dół. Tenże typ kociej toalety egzystuje w dwóch podgatunkach – w których można wysypać żwirek oraz w jakich nie można. Jest to najlepsza opcja dla takich osób, które często czyszczą kocią toaletę.

Wymiary kuwet
Wymieniamy trzy wymiary kocich toalet, a są to rozmiary dla kotów które:

– ukończyły już 84 dzień życia,
– nie ukończyły jeszcze 84 dnia tygodnia życia,
– są już dorosłe.
Kocia toaleta dla drobnych kociąt nie powinna być za wysoka, jako może pociągać za sobą kłopot przy wejściu. w wypadku, gdy kot już ukończy 84 dzień życia życia, powinno się zakupić nową i większą kocią toaletę, stąd to właśnie, aby wysypać stosowną ilość żwirku. Od kiedy kot już będzie dorosły, trzeba będzie wtedy dopasować rozmiar pod jego wielkość.
Najlepiej wybrać rozmiar o model większy i mieć pewność, że będzie ona odpowiednia dla kotka. Jeśli kotek ma problemy ze stawami, to nie wybieraj mu kuwet z wielkimi progami. Jak kot uwielbia rozkopywać i zasypywać nieczystości w żwirku, to najlepszy jest wyżej podany model zakryty, ale zostało u góry napisane – trzeba uważać, iż niektóre koty nie akceptują takowych kocich toalet, większość akceptuje, ale zdarzają się wyjątki.
Jeśli nie kręci Cię to, że kocia toaleta jest dostrzegalna w Twoim pokoju, to możesz podjąć decyzję na zakup mebla, w jakim można wstawić w środek kocią toaletę, gdy tylko nadejdzie pewny przypadek, albowiem ograniczy Cię mała przestrzeń, to możesz się namyślić na kocią toaletę narożną, którą można położyć w kącie. Dostępne są w asortymencie kocie toalety narożne z daszkiem, jak i również bez zadaszenia.
Opłaca się jak też kupić dodatki, które ułatwiają {sprzątanie|oczyszczanie nieczystości zarówno jak i użycie, utrudniają roznoszenie żwirku poza kocią toaletę i wyrównują bardzo niemiłe zapachy.
https://www.krakvet.pl/chy_m_Koty_Akcesoria-dla-kotow_Drapaki-30128.html drapak dla kota

Admin

Comments are closed.