Portal wielotematyczny

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Obroże obrożach przeciw kleszczom dla psów.

Przerwa wakacyjna może być świetną szansą, żeby poświęcić czas waszemu pupilowi. Wycieczka z ukochanym zwierzakiem to rewelacyjna opcja, żeby odpocząć, jednocześnie ofiarując zwierzakowi chwilę. Kiedy jest ciepłotrzeba pamiętać o kleszczach, gdyż wszystkie czworonogi mogą być na nie narażone. Psy, lubiące sporo ruchu na zewnątrz, takie jak labradory, często są atakowane przez kleszcze. Jak można ochronić nasze zwierzęta?

Obroża dla psa na kleszcze

Najlepszą formą ochrony przed kleszczami jest obroża dla psa, zawierająca preparat na kleszcze. W sklepach znajdziemy liczne typy obroży na kleszcze. Obroże przeciw kleszczom odznaczają się długotrwałą efektywnością ,a także niewielką ceną. Są dostępne dla psów różnych wymiarów, więc bez problemu znajdziemy średnicę odpowiednią dla wielkości naszego zwierzaka.

Preparaty na kleszcze

Środki na kleszcze dostępne w obrożach przeciw kleszczom mogą być naturalne lub substancjami syntetycznymi. Te drugie charakteryzują się skuteczniejszym działaniem przeciwpasożytniczym.Zawartość środka działającego na kleszcze jest dopasowana do masy psa, trzeba więc upewnić się przed nałożeniem, że znaleziona obroża na kleszcze będzie bezpieczna.

Obroża Foresto

Znanym producentem obróż na kleszcze jest firma Bayer, która produkuje obroże Foresto, mające w sobie imidaklopryd oraz flumetrynę, będące bezwonnymi środkami przeciw pasożytom. Istnieją dwie obroże na kleszcze – dla psów poniżej 8kg oraz dla psów większych niż 8kg. Obroże Foresto mają działanie zarówno na kleszcze i przeciwpchelne, więc dają kompleksową obronę psiaka. Obroża Foresto jest skuteczna aż 8 miesięcy, ponadto jest aktywna od założenia.

Dlaczego warto używać obroży na kleszcze?

Kleszcze są nosicielami licznych groźnych schorzeń, jak na przykład borelioza, babeszjoza oraz erlichioza. Psy chętnie przebywające w trawie, takie jak labradory, wymagają szczególnej ochrony w postaci środków na kleszcze, gdyż infekcja wywołana ugryzieniem kleszcza stanowi niebezpieczeństwo powikłań naszego psa. Obroża dla psa na kleszcze chroni ugryzienia zwierzęcia przez pasożyta, dlatego umożliwia zabezpieczenie przed groźnymi schorzeniami. Dla labradorów, które kochają zabawy w wodzie potrzebna jest specjalna profilaktyka, przykładowo w formie kropli mających preparat na kleszcze albo profesjonalne szampony działające przeciwpasożytniczo. Aby chronić naszego psa w trakcie letniej podróży należy zaopatrzyć się w pewne środki na kleszcze dla psa.

sklep zoologiczny online https://www.krakvet.pl/

Admin

Comments are closed.